مقالات

مقایسه دیگنیتی با فیدلیتی – دو خودرو محبوب بهمن موتور

مقایسه دیگنیتی و فیدلیتی

مقایسه دیگنیتی و فیدلیتی

خودرو های فیدلیتی fidelity و دیگنیتی dignity به تازگی به بازار خودرو ایران ورود کرده و سر و صدای زیادی به پا کرده اند. مقایسه دیگنیتی و فیدلیتی از این جهت جذاب خواهد بود که هریک از آنها اقشار متفاوت جامعه را مورد هدف قرار داده اند، بدین صورت که خودروی دیگنیتی با داشتن ظاهری زیبا و جذاب، تهاجمی، جوان پسند و اسپرت ، سقف شیبدار قشر جوان را هدف قرار داده.

در مقابل فیدلیتی با ظاهری جدی و رسمی، لوکس و تجمالتی و ابعادی بزرگ، مناسب افرادی که قصد خرید خودرو خانوادگی را دارند طراحی شده. طراحی جسورانه و مدرن دیگنیتی و تا حدی فیدلیتی انتظارات را از خودرو چینی تا حد زیادی بالا برده اند. اگر چه این میتوان گفت این دو خودرو در بازه قیمتی تقریبا یکسانی هستند.

معرفی خودرو فیدلیتی

معرفی خودرو فیدلیتی

معرفی خودرو فیدلیتی

فیدلیتی خودرویی در کلاس کراس اور متوسط توسط کمپانی چری در سال 8102 با نام جتور x70 معرفی و به بازار عرضه شد. و با نام فیدلیتی، پس از ورود به بازار ایران، توسط شرکت بهمن موتور، شناخته شد.

معرفی خودرو دیگنیتی

معرفی خودرو دیگنیتی

معرفی خودرو دیگنیتی

دیگنیتی در سال 2018 توسط کمپانی دانگ فنگ به نام IX5 وارد بازار شد. سپس با نام دیگنیتی توسط شرکت بهمن موتور در سال 1399 به بازار ایران ورود کرد هرکدام از آنها تحت عنوان کراس اورهای متوسط به بازار وارد شده، و با توجه به زبان طراحی جدید و مدرن شان سریعا مورد استقبال خریداران داخلی قرار گرفتند. قصد داریم در ادامه بیشتر راجع به فیدلیتی و دیگنیتی صحبت کنیم و مشخصات ظاهری، فنی، امکانات رفاهی و قیمت را مورد بررسی قرار میدهیم، که کدام خودرو ارزش خرید بیشتری دارد. با ما همراه باشید:

طراحی بیرونی

در ابتدا از طراحی بیرونی فیدلیتی شروع میکنیم، این خودرو با چهره ای جدی و خطوط شکسته و تیز، ظاهری شبیه به خودروهای آمریکایی پیدا کرده و در ابعاد بزرگ تر با آپشن کلاس 5 نفره و 7 نفره، بیشتر انتخاب مخاطبانی است که به دنبال یک خودرو شاسی بلند خانوادگی مدرن و لوکس هستند.

در طرف مقابل، دیگنیتی با طراحی خاص در فرم بدنه به شکل خمیده، سقف شیبدار، چراغ های متصل به هم عقب و خطوط نرم و منحنی، نسبت به رقبا کمی متمایز شده. و به عنوان یک کراس اوور اسپرت، بیشتر مورد استقبال جوانان قرار گرفته است.

با تمام این توضیحات انتخاب از بین این دو خودرو، بستگی به عواملی چون: سلیقه، تفاوت دیدگاه و نیاز مشتری دارد.

همچنین میتوانید از قسمت لوازم یدکی دیگنیتی اقدام به خرید لوازم یدکی اورجینال دیگنیتی نمایید .

طراحی داخلی

داخل دیگنیتی

داخل دیگنیتی

پس از مقایسه طراحی بیرونی دیگنیتی و فیدلیتی اکنون طراحی کابین داخلی این دو ماشین جذاب چینی را مورد بررسی قرار میدهیم:
در طراحی داخلی فیدلیتی، عالوه بر حفظ پرستیژ، متانت و وقار، از تجهیزات نسبتا با کیفیت در داخل خودرو استفاده شده، و این مسئله سبب برتری فیدلیتی نسبت به سایر خودروهای چینی شده، و همچنین نقطه قوت و مزیت مهم به حساب می آید.

از طرفی دیگر در طراحی داخلی دیگنیتی، با استفاده از متریال با کیفیت و همچنین چرم مصنوعی تناسب طراحی بیرون و داخل حفظ و رعایت شده است. درمورد ابعاد صندوق هر خودرو میتوان گفت: فضای تقریبا 8 برابری فیدلیتی در مقایسه با دیگنیتی، یک برگ برنده و برتری محسوب میشود.

مقایسه مشخصات فنی فیدلیتی با دیگنیتی

پس از مقایسه طراحی بیرونی دیگنیتی و فیدلیتی اکنون طراحی کابین داخلی این دو ماشین جذاب چینی را مورد بررسی قرار میدهیم:

در طراحی داخلی فیدلیتی، عالوه بر حفظ پرستیژ، متانت و وقار، از تجهیزات نسبتا با کیفیت در داخل خودرو استفاده شده، و این مسئله سبب برتری فیدلیتی نسبت به سایر خودروهای چینی شده، و همچنین نقطه قوت و مزیت مهم به حساب می آید.

از طرفی دیگر در طراحی داخلی دیگنیتی، با استفاده از متریال با کیفیت و همچنین چرم مصنوعی تناسب طراحی بیرون و داخل حفظ و رعایت شده است.
درمورد ابعاد صندوق هر خودرو میتوان گفت: فضای تقریبا 8 برابری فیدلیتی در مقایسه با دیگنیتی، یک برگ برنده و برتری محسوب میشود.

جهت دسترسی آسان تر به مقایسه دو خودرو، نکات کلیدی گردآوری شده است:

مدل خودرو پیشرانه حجم موتور حداکثر قدرت (اسب بخار) حداکثر گشتاور (نیوتن متر) گیربکس مصرف سوخت (ترکیبی) شتاب صفر تا صد (ثانیه) حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت)
فیدلیتی دیگنیتی 4 سیلندر توربو شارژ 0.5 لیتر 055 اسب بخار 811 نیوتن متر اتوماتیک 0 سرعته 2.0 لیتر در هر 011 کیلومتر 08.5 ثانیه 021 کیلومتر بر ساعت
فیدلیتی دیگنیتی 4 سیلندر توربو شارژ 0.5 لیتر 042 اسب بخار 881 نیوتن متر دو کالجه اتوماتیک cvt تیپ ترونیک 7.1 لیتر در هر 011 کیلومتر 01.5 ثانیه 025 کیلومتر در ساعت

مقایسه امکانات ایمنی دیگنیتی با فیدلیتی

مقایسه امکانات ایمنی دیگنیتی با فیدلیتی

مقایسه امکانات ایمنی دیگنیتی با فیدلیتی

هر دو خودرو از اکثر امکانات و به روز ایمنی ماشین از جمله: سیستم کنترل پایداری الکترونیکی خودروESC ، سیستم کنترل کشش (ESP (، ترمز ضد قفل (ABS (، سیستم توزیع الکتریکی نیرو ترمز (EBD (، سیستم کنترل کششATC ، TRC ، ASR، TCS، کیسه هوای ایمنی جانبی و سرنشینان جلو، سیستم نظارت بر فشار باد الستیکهاTPMS، صندلی کودک ایزوفیکس، سیستم ضد سرقت ایموبالیزر، سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم ترمز خودکار، کمربندهای ایمنی پیش کشنده همچنین سیستم های کمکی ترمز. برخوردارمیباشند. عالوه بر موارد باال دارای سیستم کمکی حرکت در سر باالیی و سر پایینی نیز میباشند. تنها تمایز این دو خودرو در بخش ایمنی، وجود سیستم هشدار خروج از خطوط جاده و رادار نقطه کور، در لیست امکانات فیدلیتی میباشد و همین امر موجب برتری این خودرو نسبت به دیگنیتی شده است.

مقایسه امکانات رفاهی دیگنیتی و فیدلیتی

امکانات و تجهیزات رفاهی خودرو دیگنیتی

مقایسه امکانات رفاهی دیگنیتی و فیدلیتی

مقایسه امکانات رفاهی دیگنیتی و فیدلیتی

درب باک الکتریکی، برف پاک کن اتومات جلو به همراه سنسور باران، دو عدد خروجی USB در ردیف جلو و عقب، وجود سه عدد خروجی 08 ولت، سیستم کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع اتومات لمسی با دریچه مجزا برای سرنشینان عقب، چراغ های اتومات، چراغ های جلو و عقب به همراه سیستم تنظیم اتومات ارتفاع نور چراغ های جلو، سیستم روشنایی مشایعت تا در خانه، چراغ های روشنایی مخصوص روز، آیینه های جانبی برقی به همراه چراغ خوشامد گویی و گرمکن، سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، صندلی برقی راننده با قابلیت تنظیم در 0 جهت، پوشش چرمی صندلی ها، دوربین 101 درجه جهت سهولت پارک، دوربین عقب خودرو، درب الکتریکی صندوق عقب، سانروف پانوراما دو قسمتی به همراه سیستم ایمنی برخورد با مانع، فرمان چرمی مجهز به کلیدهای دسترسی به سیستم مولتی مدیا، قابل رویت میباشد.

امکانات و تجهیزات رفاهی خودرو فیدلیتی

درب صندوق عقب و پنجرهها مجهز به سیستم تشخیص مانع، سنسور هوشمند باز شدن اتوماتیک در صندوق عقب توسط پا، سانروف پانوراما، آیینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن، چراغ های اتوماتیک، چراغ های LED ، دوربین دید عقب، سیستم کروز کنترل، دوربین 101 درجه، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، صفحه کیلومتر دیجیتال، شارژر وایرلس تلفن همراه، ورود بدون کلید و استارت دکمه ای، خروجی USB ردیف جلو و عقب، سنسور باران، پوشش های چرمی صندلی ها، برای راننده و سرنشین جلو صندلی برقی همراه با گرمکن را در بر میگیرد.

همچنین میتوانید لوازم یدکی فیدلیتی را از فروشگاه لوازم یدکی پرشین خریداری نمایید .

مقایسه وزن و ابعاد دیگنیتی و فیدلیتی

به منظور مقایسه وزن و ابعاد خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی، جدول زیر تهیه شده است. فیدلیتی، یک خودروی کراس‌اوور 7 نفره است که با توجه به ابعاد و اندازه‌اش، شباهت زیادی به هیوندای سانتافه دارد. این خودرو با ابعاد بزرگتر خود، باعث شده که فاصله بین دو محور آن نسبت به دیگنیتی کمتر باشد، این موضوع باعث می‌شود که فضای پای سرنشینان در فیدلیتی به نسبت دیگنیتی کمتر و محدودتر باشد. با این وجود، مزیت فیدلیتی در فضای بیشتر کابین خودرو به دلیل فاصله محوری 2720 میلی‌متر آشکار است.

مشخصات دیگنیتی فیدلیتی
طول * عرض * ارتفاع (میلی متر) 1645*1865*4685 1710*1910*4750
فاصله دو محور 2790 2720
سیستم رانندگی و انتقال نیرو دیفرانسیل جلو دیفرانسیل جلو
وزن خالص (کیلوگرم) 1570 1575
سایز رینگ و لاستیک 18 اینچ آلومینیومی 18 اینچ آلومینیومی
ظرفیت حمل بار 780 لیتر 1680 (در صورت تا شدن صندلی ردیف دوم 1620لیتر)
حجم باک (لیتر) 58 55

با استفاده از اطلاعات ارائه شده، می‌توانیم در مورد دو خودروی مختلف با نام‌های “دیگنیتی” و “فیدلیتی” صحبت کنیم.

در ابعاد خودروی “دیگنیتی”، طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 1645، 1865 و 4685 میلی‌متر است. در حالی که خودروی “فیدلیتی” ابعاد 1710، 1910 و 4750 میلی‌متر را دارد. این دو خودرو از نظر فاصله دو محور نیز متفاوت هستند؛ “دیگنیتی” دارای 2790 میلی‌متر و “فیدلیتی” دارای 2720 میلی‌متر می‌باشد.

در سیستم رانندگی و انتقال نیرو، هر دو خودرو از دیفرانسیل جلو استفاده می‌کنند. وزن خالص این دو خودرو نیز به ترتیب 1570 و 1575 کیلوگرم است.

در مورد سایز رینگ و لاستیک، هر دو خودرو از رینگ 18 اینچ آلومینیومی استفاده می‌کنند. اما ظرفیت حمل بار آن‌ها متفاوت است؛ “دیگنیتی” دارای 780 لیتر و “فیدلیتی” دارای 1680 لیتر (در صورت تا شدن صندلی ردیف دوم 1620 لیتر) می‌باشد. همچنین، حجم باک “دیگنیتی” 58 لیتر و “فیدلیتی” 55 لیتر است.

مقایسه آپشن ها و امکانات دیگنیتی و فیدلیتی

به منظور مقایسه آپشن‌ها و امکانات موجود در دیگنیتی و فیدلیتی، جدول زیر تهیه شده است. این جدول نشان می‌دهد که هر دو خودروی جدید وارد شده از چین به بازار ایران، دارای آپشن‌ها و تجهیزات رفاهی مناسبی هستند و از نظر امکانات رفاهی، تقریباً به یکدیگر شبیه هستند.

مشخصات دیگنیتی فیدلیتی
کروز کنترل + +
ایموبلایزر + +
ورود و خروج بدون کلید + +
فشار باد تایر ها + +
سیستم ترمز اضطراری خودکار + +
سیستم کمکی حرکت در سربالایی HAS + +
کیسه هوای راننده، سرنشین جلویی و کناری + +
چراغ روشنایی در روز + +
فعال شدن خودکار چراغ ها + +
تنظیم خودکار چراغ جلو + +
استارت بدون کلید + +
سنسور باران + +
ترمز دستی برقی + +
کامپیوتر سفری + +
دماسنج + +
آینه الکتروکروماتیک + +
سانروف پانوراما + +
قفل صندلی کودک + +
صفحه نمایشگر لمسی 10/25 اینچی مجهز به USB، AUX و بلوتوث + +
گرمکن صندلی جلو + +
سیستم تهویه خودکار + +
صندلی چرم + +
دوربین 360 درجه و سنسور پارک جلو و عقب + +
سیستم ترمز ضد قفل ABS + +
سیستم کنترل پایداری خودروی ESC و تقسیم نیروی ترمز EBD + +
پیش کشنده کمربند ایمنی + +
تعداد اسپیکر 8 عدد 6 عدد
برف پاک کن شیشه عقب ندارد +
شارژر وایرلس تلفن همراه ندارد +
تا شدن صندلی های ردیف دوم + +
ردیف سوم صندلی ندارد +

فیدلیتی بخریم یا دیگنیتی

مقایسه دیگنیتی با فیدلیتی

مقایسه دیگنیتی با فیدلیتی

میتوانید جهت نتیجه گیری و جمع بندی توضیحات بالا ، بر اساس سلیقه، نیاز و دیدگاه خودتان بهترین انتخاب را انجام دهید. همانطور که گفتیم هردوی این خودروهای شاسی بلند جذاب، توسط یک کمپانی و در رده قیمتی تقریبا یکسان برای دو قشر مختلف توسعه یافته و به بازار عرضه شده اند.

بطور خالصه؛ دیگنیتی با هدف جلب توجه مخاطبان جوان طراحی شده و از ظاهری متفاوت تر و شکیل تر بهره میبرد.در مقابل نیز فیدلیتی با چهره ای جدی در ابعاد بزرگ مناسب 7 سرنشین طراحی شده و با امکانات متعدد خود قصد جلب توجه مخاطبینی را دارد که به دنبال یک خودرو خانوادگی و مدرن هستند.

مقالات مرتبط :

author-avatar

درباره MHA007

معرفی کوتاه سلام، من محمدحسین عبدالله هستم. طراح و پشتیبان سایت و متخصص سئو با بیش از هشت سال تجربه در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و کامپیوتر. تخصص من در طراحی وب، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی است. علاقه‌مند به استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای ایجاد راه‌حل‌های خلاقانه و موثر است. سابقه کاری طراح و پشتیبان سایت و سئو (از سال 1393 تا به امروز) فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های طراحی سایت، بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) و طراحی گرافیکی از سال 1395 تا کنون. تجربه کار با انواع سیستم‌های مدیریت محتوا و ابزارهای طراحی وب. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای دستیابی به بالاترین عملکرد در موتورهای جستجو. طراحی گرافیکی برای وب‌سایت‌ها، شامل ایجاد طرح‌های بصری، لوگوها و موارد دیجیتالی دیگر. تحصیلات مهندسی ارشد نرم افزار کامپیوتر دوره‌های مختلف در زمینه تکنولوژی و کامپیوتر (از سال 1393 تا به امروز) شرکت در دوره‌های تخصصی طراحی وب، سئو و طراحی گرافیکی. به‌روز رسانی دانش فنی با شرکت در کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی. مهارت‌ها طراحی وب: HTML, CSS, JavaScript، و سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress. سئو: تسلط بر اصول و استراتژی‌های بهینه‌سازی موتور جستجو. طراحی گرافیکی: مهارت در استفاده از نرم‌افزارهایی مانند Adobe Photoshop و Illustrator. مدیریت پروژه و مهارت‌های ارتباطی. پروژه‌ها و دستاوردها طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت شخصی: mha007.ir توسعه و پیاده‌سازی وب‌سایت شخصی با تمرکز بر UX/UI و بهینه‌سازی سئو. دستیابی به افزایش چشمگیر در بازدید و موقعیت‌یابی در موتورهای جستجو. اطلاعات تماس وب‌سایت: mha007.ir ایمیل: [mohamadhosein.mha007@gmail.com] شماره تماس : 09102444557

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *